BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Su lietuviškomis laidomis ryto kava neskani

Lietuviškos rytmečio laidos apie sveikatą, medžioklę, kovos menus ir kai kuriuos kitus specifinius dalykus, mano manymu, yra visiškas nesusipratimas, tegul nesupyksta jų kūrėjai. Net ir su lietuviška “Labo ryto” laida pusrytinė kava geriasi ne itin skaniai. Šių laidų turinys yra toks prastas, kad vos jas išvydus norisi perjungti kanalą.

Laidoje apie medžioklę - poezija

Sveikatos laidose informacijos apie ligas ir jų gydymą beveik nėra. Čia rodomos vien vaistų reklamos. O ir šios dažniausiai esti tokios beviltiškos, kad net TV Shop’ai maloniau žiūrisi.

Kažkada pora kartų netyčia įsijungiau laidas apie medžioklę. Pirmą kartą pamaniau, kad tai - laidos “Dar pažiūrėsim” parodija. Vienoje šių laidų jauna mergaitė klausinėjo seno medžiotojo dzūkelio, ar iš tiesų “žmogus žmogui - vilkas”. Kitoje - medžiotojas elnius vadino oželiais, ir skaitė savos kūrybos eiles.

Poezija gal ir gražu, bet viskam turi būti sava vieta ir laikas.

Jeigu ir mėgčiau medžioklę, ši laida manęs nepatrauktų. Mane, kaip potencialią žiūrovę, nuo šios laidos atbaido ne tik faktas, kad ji - apie gyvūnų naikinimą, bet ir jos kokybė.

“Labas rytas” nepažadina

Net ir laida “Labas rytas”, besigirianti populiarumu, atrodo labai nykiai.

Studijos dekoracijos - migdo, pašnekovai kalbinami nevykusiai, reportažai - neįkvepia.

Manau, kad pastaroji laida turi daug žiūrovų tik todėl, kad kita televizija nepasiūlo jokios alternatyvos, o dauguma žmonių, gerdami rytinę kavą, mėgsta įsijungti televizorių.

Apie sveikatą  - be reklamos

Kodėl teigiu, kad lietuviškos laidos - nevykusios? Ogi palyginkime jas su kitų šalių laidomis.

Daktaras Ozas pasakoja apie sveikatą taip įdomiai, kad nekyla ranka perjungti TV

Visai neseniai netyčiai įsijungiau amerikietiškąją Daktaro Ozo sveikatos patarimų laidą. Pažiūrėjau ją nuo pradžios iki galo, nes užkabino.

Laidoje nebuvo įkyriai reklamuojami vaistai.

Joje daktaras patarinėjo nutukusiems žmonėms, kaip reikėtų maitintis ir elgtis, kad sulieknėtų. Vėliau tie patys storuliai, numetę po 10 kilogramų, dalinosi patirtimi, kaip jiems pavyko tai padaryti. demonstravo, kaip išmoko pasigaminti sveikesnį ir kuo pakeitė druską.

Pagaliau, dakataras Ozas išsamiai ir aiškiai pasakojo apie ligas, vaizdžiai parodydamas, kas, pavyzdžiui, sukelia astmą ir kodėl.

Galima mokytis ir iš rusų

Tiesą sakant, nereikia žvalgytis už Atlanto. Užtenka pasižiūrėti į rusiškas ryto laidas.

Jose apstu paprastų gyvenimiškų pamokymų, kaip ką nors susitaisyti, pasigaminti maistą, apsiginti nuo užpuoliko lifte, pajuokavimų.

Rusiškų rytmetinių laidų studijos - jaukios, o atmosfera - maloniai nuteikianti.

Žinoma, visada galima pasakyti, kad kitų šalių televizijos turi gausiau žiūrovų, laidas rengia didesnės darbuotojų komandos, joms finansuoti skiriama daugiau pinigų. Bet, mano manymu, išradingumas ruošiant laidas, didesnis dėmesys jų žiūrovui ir mažesnis pataikavimas reklamos užsakovams, labai pagerintų ir lietuviškų laidų kokybę.

Patiko (7)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras