BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Norite išgarsėti? Nebijokite apsijuokti!

Jeigu manote, kad norint tapti pop muzikos žvaigžde svarbiausia gerai dainuoti, esate ne visiškai teisūs. Šiuolaikiniame amžiuje, kai socialiniai tinklalapiai ir apskritai internetas valdo, svarbiausia yra turėti talentingus prodiuserius, žinančius, kaip patraukti dėmesį. Jeigu tokius turite, nesvarbu, kokį šlamštą dainuosit, dėmesys - garantuotas.

Nuorodos - kaip virusas

Rebecca Black, kurios dainelė "You Tube" peržiūrėta daugiau kaip 42 milijonus kartų, laikoma fenomenu.

Rebecca Black, kurios dainelė

Iš kur tokios išvados? Štai trylikametė Amerikos paauglė panelė Rebeka Blek (Rebecca Black) sudainavo absoliučiai niekinę meniniu požiūriu dainelę “Friday” (”Penktadienis”).

Daina tokia prasta, kad net “Du gaideliai”, palyginus su ja, skamba kaip šedevras. Štai nuoroda į ją: http://www.youtube.com/watch?v=CD2LRROpph0&feature=player_embedded.

Gražios mergaitės įdainuotos dainelės žodžiai primityvūs. Ji dainuoja, kad vakar buvo ketvirtadienis, šiandien - penktadienis, ryt šeštadienis, poryt - sekmadienis. Ir, kad visi labai patenkinti, nes savaitgalį galima “tūsintis”.

Melodija - ne ką intelektualesnė.

Bet, ką jūs manote? Prieš tris dienas šį vaizdo klipą “You Tube” svetainėje peržiūrėjo 29 milijonus, o šiandien - jau daugiau kaip 42 milijonus kartų.

Nepaisant to, kad iš jų daugiau kaip 527 tūkstančiai žmonių dainelę įvertino neigiamai (teigiamų įvertinimų - “tik” 62 tūkstančiai), mergaitė gali didžiuotis, nes dažno rimto dainininko vaizdo klipai taip dažnai neperžiūrimi, kaip šios juodaplaukės.

Be to, apie paauglės fenomeną rašė bbc.co.uk tiklalapis, o nuorodos su vaizdo klipo įrašais tarsi virusas sklinda po socialinius tinklalapius (”Facebook“, “Twitter” ir kitus).

Pranešama, kad “Friday” daina jau užima 33 vietą perkamiausių “iTunes” kūrinių sąraše. Anot “Forbes”, daina greičiausiai buvo atsisiųsta kelis šimtus tūkstančių kartų, už vieną parsisiuntimą sumokėjus po 70 centų.

Interneto galia

Vienas rimtas žmogus, pasidalinęs šia nuoroda “Facebooke“, parašė: “Du sykius žiūrėjau į šią 13 m. “You Tube” sensaciją (per 2 sav 42 mln. peržiūrų) bandydamas pagauti “kablį”. Nepavyko. Senstu”.

Noriu nuraminti. Jei nesupratote, kame dainelės ypatingumas, tikrai nesenstate ir su jumis viskas tvarkoje. Manau, kad ne dainelės grožis čia svarbiausias.

Negaliu šimtu procentų teigti, bet, mano nuomone, fenomeli yra ne panelė Rebeka, o jos prodiuseriai. Jie padarė keletą stebėtinai gerų marketingo žingsnių, pasinaudodami viešąja erdve.

Visų pirma, Recbeccos jie nebandė pristatyti kaip itin talentingos, kuri galėtų tobulai atlikti, pavyzdžiui, J.S.Bacho “Ave Maria” ar kitą itin sudėtingą dainą. Jie mergaitei parinko primityvią dainelę, kurios neliepė kaip nors ypatingai gerai sudainuoti ir įdėjo vaizdo klipą į “You Tube”.

Toliau, vėlgi spėju, išsiuntinėjo pažįstamiems nuorodas per socialinius tinklus, pasakydami, kad tai, ko gero, blogiausia kada nors sukurta ir sudainuota daina. Rezultatas: visi nuorodas atsidarė, pažiūrėjo klipą. Ogi tikrai - baisu. Todėl nusiuntė nuorodas dar keletui savo draugų, tie - dar keliems. Ir štai - sniego gniūžtės efektas: peržiūrėjusių klipą žmonių skaičius staiga išaugo iki keliasdešimties milijonų.

Per anksti juoktis

Manote, mergaitei nors kiek skaudu, kad iš jos dainelės tyčiojasi? Anaiptol!

Savo sekėjams socialiniame tinklalapyje “Twitter” Rebeka parašė: “My song Friday is now available on iTunes !!! Thank you all for your support. xoxo <3 :)” (”Dabar mano dainos “Friday” galite klausytis ir iTunes!!! Ačiū visiems už palaikymą!”). Štai taip. Kaip teisingai pastebėjo BBC apžvalgininkas Dan Whitworth, savo straipsnyje apie šią mergaitę, Rebekai tinka posakis: “Juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis”.

Spėju, kad greitu metu ši panelė įrašys ir gražesnių bei skambesnių dainų. Taip pat tikiu, kad jai pavyks pasiekti savo tikslą - tapti antruoju Džestinu Byberiu (Justin Bieber).

Rebeka tokia - ne vienintelė

Britney Spears kažkada irgi išgarsėjo primityvia dainele.

Britney Spears kažkada irgi išgarsėjo primityvia dainele.

Beje, Rebekos atvejis, kai išgarsėja primityvių dainų atlikėjai, nėra unikalus.
Britnė Spyrs (Britney Spears) išgarsėjo sudainavusi ne ką intelektualesnę dainelę “Baby One More Time”.

Klipas - paaugliškas, dainelė - irgi. Bet vėliau ne viename kitų atlikėjų vaizdo klipe šios dainos vaizdo klipas buvo imituojamas vėl ir vėl. Net jeigu Britnė ir mėgdžiota tik siekiant iš jos pasityčioti, tai tik įrodo, kokia ji populiari.

Panašiai išgarsėjo ir kitos dabar ryškios pasaulio muzikos žvaigždės.

Užsidirbo iš “prikolų”

Na ir kas, kad rožinės. "Yva" merginos žino, kaip išgarsėti.

Na ir kas, kad rožinės. "Yva" merginos žino, kaip išgarsėti.

Lietuvoje visiškai primityviomis dainelėmis išgarsėjo ir Natalija Zvonkė su savo rožine merginų grupe “Yva”.

Gal kam ji ir atrodo juokinga, bet, pripažinkime, Natalijai tikrai nebereikia aiškinti, kas ji tokia ir sukti galvą dėl to, kaip į save patraukti publikos dėmesį.

Prisiminkime ir baisesnį variantą - Minedą, prieš kelerius metus juokinusį Lietuvą.

Jis taip pat dainavo baisiai prastas dainas ir dar traukė jas gerokai pro šalį.

Nors vaikino psichinė būsena visiems kelia rimtų abejonių, tačiau jis galėjo pasigirti tuo, kad sugebėdavo parduoti savo įrašus ir į koncertus pritraukti publikos. Na ir kas, kad visi pirko jo albumus ar ėjo į koncertus “dėl prikolo”. Kol visi tyčiojosi, Minedas iš savo muzikos, kitų rimtų muzikantų nuostabai, užsidirbinėjo pinigus.

Taigi, norite išgarsėti? Būkite arba nepaprastai talentingi, arba visiškai originalūs, arba, kaip įrodo aukščiau išvardinti pavyzdžiai, nebijokite apsijuokti. Svarbiausia užduotis šiais laikais, kad internete gyvenanti visuomenė jumis susidomėtų ir norėtų dalintis nuorodomis į jūsų darbus, arba straipsnius apie jus, su kitais.

Patiko (5)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Marius2011-03-24 21:33

Skandalai padeda išpopuliarėti, prisiminkim Dzvonkės ir Mios kovą. Jos abi laimėjo populiarumą…

giba2011-03-24 21:51

Teisingai… Šiais laikais norint išpopuliarėti svarbiausia turėti išradingumo ir sugebėjimo į save atkreipti dėmesį. :)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras