BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Madai nereikia normalių moterų?

Jean Paul Gaultier vietoje vadinamų nulinio dydžio modelių ant podiumo išleido štai tokią apkūnią gražuolę.

Jean Paul Gaultier vietoje vadinamų nulinio dydžio modelių ant podiumo išleido štai tokią apkūnią gražuolę.

Mados industrija  mėgsta kraštutimus. Po kritikos, kad podiumais žingsniuoja liguistai kaulėtos merginos, dėl kurių išplito anoreksija, dizaineriai ėmė rinktis apvalias gražuoles, turinčias viršsvorio.

Įdomu, kodėl normalaus sudėjimo moterys liko užribyje?

Dauguma mano pažįstamų vyrų teigia, kad jiems labiausiai patinka yra moteriškai atrodančios dailios lyties atstovės. Tos, kurios nėra perdžiūvusios, bet ir nestoros, turinčius visus apvalumus, skirainčius jas nuo vyrų. Turbūt ne veltui iki šiol moters idealas didžiajai daliai vyrų yra Marilyn Monroe. Kitos gražuolės, dėl kurių taip pat dažnas vyras varvina seilę, tarkim, Penelope Cruz, taip pat gali pasigirti moteriškais iškilumais.

Tačiau pastaruosius kelerius metus mados industrija mums bandė įpiršti kitokį idealą: berniukiško sudėjimo paaugles.

Kalbama, kad tokias nei krūtinės, nei stambesnių klubų neturinčias merginas ypač mėgdavo dizaineriai gėjai, nes šios labiau primindavo ne moteris, bet berniukus. Vienas modeliuotojas net pareiškė, kad jam labiau patinka prakaulios manekenės, nes ant jų gražiau krinta rūbai (suprask, jos atlieka pakabų vaidmenį).

Pastaruoju metu dizaineriai savo kūrinius patikėtadvo demonstruoti anoreksiškom gražuolėms.

Pastaruoju metu dizaineriai savo kūrinius patikėtadvo demonstruoti anoreksiškom gražuolėms.

Norėdamos įtikti dizaineriais ir pasiekti aukštumų mados industrijoje, jaunos mergaitės persistengdavo - badmiriaudavo, kad tik neturėtų nė gramo lašinukų. Ir štai - podiumais ėmė žingsniuoti skeletai (http://www.anorexicmodel.com/model-gallery.php).

Kai po nežmoniškų dietų dalis manekenių susirgo anoreksija ir kelios nuo išsekimo mirė, drabužių modeliuotojai, spaudžiami visuomenės, išleido ant podiumo gerokai apkūnesnius modelius.

Tiesa, visuomenė pageidavo matyti sveikai atrodančias moteriškų formų, lieknas, bet ne kaulėtas gražuoles, o mados industrijos atstovai vietoje anoreksikių pasirinko arba esančias ant viršsvorio ribos, arba jau nutukusias damas (http://www.balsas.lt/naujiena/520470/nauji-standartai-dideliu-dydziu-manekenes-foto#21069).

Neturiu nieko prieš stambius žmones, bet kyla klausimas, kodėl dizaineriai nustojo grožio idealais daryti sveikai atrodančius, sportiškus žmones? Kur dingo tokie modeliai, kokie madas demonstravo paskutiniajame dvidešimtojo amžiaus dešimtmetyje? Tokie, kaip Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Laetitia Casta.

Anksčiau mergaitės, norėdavusios būti tokios, kaip Kate Moss, liaudavosi valgyti. Dabar gi nutukusios moterys nebesijaudins dėl savo viršsvorio ir toliau ramiai krims traškučius bei kitokį nesveiką maistą.

Keista, kad tada, kai visas pasaulis skambina pavojaus varpais dėl pasaulyje grėsmingai didėjančio nutukusių žmonių skaičiaus, mados industrija elgiasi priešingai. Užuot raginę merginas atrodyti sportiškai, sveikai, jie jas provokuoja arba įsitaisyti valgymo sutrikimus, arba nebesirūpinti savo išvaizda.

Patiko (7)

Rodyk draugams

Komentarai (4)

emigrante2011-03-11 21:10

kas siais laikais elgiasi teisingai..

giba2011-03-11 21:15

Pritariu, kad mažai kas. Bet norėtųsi, jog mada ne žalotų, bet kaip tik skatintų gyventi sveikai.

Marius2011-03-12 21:47

man susidaro ispudis… kad gejai dizaineriai nelabai supranta kas yra grazi moteris… arba bando itikti stambesnems grazuolems…
Ka sportiskos ir sveikos merginos nebeperka dizaineriu rubu?

giba2011-03-12 21:57

Tikiuosi, kad tokie kraštutinumai - laikinas nukrypimas.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras