BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuvos įžymybės atranda “Twitter”

Naujienų protalas 15min.lt pradėjo populiarinti “Twitter‘į” - tinklalapį, kuris pasaulyje be galo populiarus, tačiau Lietuvoje vis dar sunkiai pritampa. Jį mūsų šalyje vis dar smarkiai lenkia socialinis tinklalapis “Facebook“.

Paskelbia ir skyrybas

Lietuviai kol kas nelabai supranta “Twitter’io” paskirties. Dažnam tautiečiui sudėtinga paaiškinti, kas yra “Twitter”, ir kokia prasmė rašyti trumpąsias (vos 140 simbolių ilgio) žinutes pasauliui, kai yra “Facebook’as” ir mobilieji telefonai.

Apie savo sužadėtuves su Kate Middleton princas William'as pasauliui paskelbė per "TWitter". sugarslam.com nuotr.

Apie savo sužadėtuves su Kate Middleton princas William

Visiškai kitaip į šį tinklalapį žiūrima kitose šalyse.

Netgi Didžiosios Britanijos princas William‘as apie savo sužadėtuves su Kate Middleton paskelbė socialiniame tinklalapyje “Twitter”.

Su savo gerbėjais per “Twitter” aktyviai bendrauja, apie sužadėtuves, vedybas, nėštumus, kūdikių gimimą, skyrybas ir kitus svarbius savo gyvenimo įvykius jiems šiuo kanalu pranešinėja nemažai kino, muzikos, politikos, sporto žvaigždių, kitų sričių atstovų.

“Twitter’yje” aktyviai reiškiasi (kaip lietuviai “tiwtterininkai” sako  - čiulba) ir čia daugybę pasekėjų turi tokios įžymybės, kaip daininkai Britney Spears, Snoop Doggy Dogg, aktoriai Arnold’as Schwarzenegger’is, Demi Moore, Elijah Wood’as, krepšininkas Shaquille O’Neill, dviratininkas Lance’as Armstrong’as, buvęs Amerikos vice prezidentas, politikas Al’as Gore’as, rašytojas Paulo Coelho, virtuvės šefas Jamie Oliver’is, menininkė Yoko Ono ir kiti.

Beje, didžiausia šio tinklalapio žvaigždė, turinti beveik 9 milijonus sekėjų, yra paauglių numylėtinis Justin’as Bieber’is.

Justin Bieber - didžiausia "Twitter" žvaigždė.

Justin Beiber - didžiausia "Twitter" žvaigždė.

Nuo “mados guru” iki Prezidentės

Grįžkime į Lietuvą. Čia “Twitter’is” kol kas kur kas mažiau populiarus ir lietuviškų žvaigždžių čia - ne per daugiausia.

Aktyviau twittina daininkas Andrius Mamontovas, save mados guru įvardijantis Mantas Petruškevičius, žurnalistas Marius Veslis, daininkas Deividas Zvonkus, rašytojas Andrius Užkalnis ir net Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Twiterryje užsiregistravę (jeigu tai - tikri vartotojai) politikas Artūras Zuokas, “Olialia” pupytė Oksana Pikul. Tiesa, pastarieji kol kas yra pasyvūs.

Nei Natalijos Zvonkės, nei Mios, nei Agnės Jagelavičiūtės, nei Ruslano Kirilkino ar kitų iš lietuviškų žurnalų viršelių neišlipančių Lietuvos žvaigždučių čia nėra. Matyt, jie nemano, kad “Twitter” tinklalapis - nepakankamai gera erdvė pasireklamuoti.

Čiulba ir ministrai

Gali būti, kad greitu laiku lietuviškajame “Twitteryje” aptiksime ir daugiau Lietuvos įžymybių.

Vakar portalas 15min. pradėjo projektą “Iš pirmų lūpų”, kurio dėka dienraščio tinklalapyje jau dabar galima skaityti “Twitter” žinutes, parašytas užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio, susiekimo ministro Eligijaus Masiulio, švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus, Lietuvos Socialdemokratų partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus, Seimo narių Arvydo Anušausko. Egidijaus Vareikio, buvusios seimūnės, aktorės Nijolės Oželytės ir kitų.

Esu visiškai tikra, kad ši iniciatyva į “Twitter’į” atvilios daugiau lietuvių ir iš esmės pakeis situaciją mūsų šalies socialinių tinklų padangėje.

Patiko (2)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Marius2011-04-13 16:34

Lietuvoje twitteryje daugiausia čiulba su IT susiję internautai, su laiku turėtų išpopuliarėti.

giba2011-04-14 09:21

Aš irgi pastebėjau, kad pas mus “Twitter’is” populiausias tarp IT srities žmonių arba tarp tų, kurie neabejingi naujosioms technologijos.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras