BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Blondinės užrašai - populiariausias Švedijos blogas

Isabella Löwengrip - šviesiaplaukė, sugebėjusi iš savo blogo susikrauti milijonus. modsmagazine.se nuotr.

Isabella Löwengrip - šviesiaplaukė, sugebėjusi iš savo blogo susikrauti milijonus. modsmagazine.se nuotr.

Simpatiška blondinė rašo internetinį dienoraštį apie tai, kaip ji praleido dieną: kaip susitiko su draugėmis, ką valgė, kaip ėjo apsipirkti ir ką įsigijo. Kaip manote, kiek toks blogas gali turėti skaitytojų? 20? 30? Klystate! Švedijoje tai - vienas iš populiariausių blogų, skaitytojų kiekiu aplenkiantis didžiąją dalį šalies spaudos.

Už reklamą - tūkstančiai

Puslapį, pavadintą Blondinbella.se („gražuolė blondinė”, tuo pačiu tai - ir aliuzija į autorės vardą) , kuria simpatiška 20-metė švedaitė Isabella Löwengrip.
Savo blogą ji pradėjo rašyti būdama keturiolikos. Tada jis vadinosi “Blondinbellas blogg”. Puslapyje paauglė daugiausiai dėmesio skyrė madai ir vakarėliams.
Turinys per daug nepasikeitė ir dabar. Tik puslapis apaugo reklamomis.

Iš reklamos savo bloge Isabella kas mėnesį užsidirba po 26 tūkstančius Švedijos kronų.

Nemažai čia ir užslėptos reklamos. Pavyzdžiui įmanoma įtarti, kad autorė ne be reikalo nufotografavo ir įdėjo į puslapį sportbačius, kuriuos pirko “Puma” parduotuvėje. Dėl galimai užslėptos reklamos Švedijos vartotojų teisių gynimo agentūra ypač įdėmiai seka jos puslapį.

Tapo žvaigžde

Dabar kas savaitę puslapį blondinbella.se, kuriame blondinė rašo apie savo gyvenimą, aplanko apie 250 tūkstančių lankytojų.
Socialiniame tinklalapyje “Facebook” ji turi 12,720 gerbėjų.
Reklamuojama, kad jos istoriją galima sekti ir iPhone turėtojams.
I.Löwengrip Švedijoje tapo tikra žvaigžde. Apie ją rašo laikraščiai, ji kviečiama į televizijos laidas, konferencijas, jos vardu vadinami kūdikiai.
Iš savo blogo Isabella jau spėjo susikrauti milijonus. Neseniai ji ir išleido knygą.

Įrašai - it dienoraštis

Pasižvalgykime po šį puslapį iš arčiau. Pastarųjų dienų įrašai buvo tokie:
• “Mergaičių vakarėlis pas mane” - straipsnelis apie mergaitišką sekmadienio popietę pas Isabellą, kurios metu autorė su savo draugėmis gamino picą ir šokoladinį desertą. Šį rašinėlį lydi 41 komentaras.
• “Geriausios draugės” - įrašas apie tai, kaip Isabella su bičiulėmis geria kavą vienoje kavinėje. Komentarų skaičius - 66.
• “Mano, Isabellos, diena” - čia mergina aprašinėja savo tingiai praleistą dieną, per kurią sudarė sąrašą dalykų, galinčių padėti sumažinti stresą jos gyvenime. Šį straipsniuką pakomentavo 51 skaitytojas.
• Tris eilutes apie merginos pusryčius pakomentavo 39 žmonės.
Šį sąrašą galima tęsti ir tęsti. Kaip matyti, įrašai - banalūs, apie tai, kaip mergina apsipirko, kaip laukė taksi, kaip važiavo į vakarėlį.

Paauglių dievaitė

Mergina aprašinėja kiekvieną savo žingsnį, jį gausiai iliustruodama nuotraukomis. Galbūt tai ir traukia jos gerbėjus?
Kaip pastebėjau, didžioji jų dalis - paauglės, norinčios lygiuotis į blogo autorę ir turėti savo ne mažiau sėkmingus puslapius. Tai matyti ir iš komentarų, kuriose mergaitės liaupsina savo dievaitę, nepamiršdamos įdėti nuorodų į savo blogus.
Beje, gerbėjų blogai kuriami panašūs į I.Löwengrip puslapį. Kai kurių blogų autorės net neslepia, siekiančios užimti Isabellos vietą, savo puslapių įžangose užsirašydamos visomis spalvomis mirgančius užrašus: “Žvaigždės žiba ne amžinai. Jas pakeičia kitos”.

Prisidėjo sumanus tėtis?

Ir vis dėlto, kaip toks elementarus jaunos merginos dienoraštis tapo šitokiu populiariu Švedijoje?
Manau, kad priežastys gali būti kelios.
Visų pirma Isabella - graži panelė. Tokia, dėl kurios mokykloje greičiausiai seilę varvino ne vienas vaikinas, o dažna mergina siekė būti panašia į ją. Gražių žmonių gyvenimas dažnai ypatingai domina aplinkinius, net jei jis yra tuščias ir nuobodus.
Antra - šis blogas - tarytum mažytis realybės šou. Skaitytojai gali sužinoti apie kiekvieną autorės žingsnį, iliustruotą nuotraukomis.
Trečia - mergaitė blogą pradėjo kurti prieš šešerius metus. Tada, kai internetiniai dienoraščiai dar nebuvo populiarūs ir žengė tik pirmuosius savo žingsnius. Juk išgarsėti, kai esi viena iš nedaugelio lengviau, negu tada, kai tą patį daro dauguma.
Ir pagaliau sakoma, kad blondibellos blogas yra toks sėkmingas dėl to, jog mergina turi turtingą ir sumanų tėtušį, kuris padėjo jai susikrauti turtus, padarydamas dukros blogą sėkmingu prekės ženklu.

Patiko (5)

Rodyk draugams

Komentarai (5)

Marius2011-03-14 22:42

blondinė, bet visai ne kvaila.
Įdomu ar rada kokią panašią sėkmės istoriją Lietuvos blogosferoje?
O gal tai galimybė prasisukti… ir tereikia kopijuoti svedijos gražuolę?

giba2011-03-15 00:26

Hmmm… Geras klausimas. Reikės pasidomėti LT blogosfera. Jei čia yra neužpildyta niša, visada galima pabandyti ją užpildyti. Ryt lekiu į kirpyklą keisti plaukų spalvą… :D

faraniceave2011-06-10 03:50

Aciu uz idomia informacija

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Urtė2011-08-21 18:32

Siaubas kažkoks.. Žiūrėjau šį blogą.. Nuotraukos tragiškos kokybės, pati nei labai graži, plius stamboka (nesinorėtų diskriminuoti, bet taip jau yra).. Aš patyliu apie tokius blogus “masinio” susižavėjimo niekaip ir nei už ką neduočiau.. Be to, teko matyti tokios Ispanės blogą “The blonde salad”.. Aš visom keturiom eičiau už ją, ne už šitą.. Nes ten tai tikrai masinio populiarumo.. Bet čia tik mano nuomonė ir prisidedu prie komentatoriaus, kad dėkui už tikrai įdomią informaciją.. ;)

giba2012-01-01 21:01

Ačiū, Urte, už komentarą! :) Na, bloge nuotraukų kokybė neprivalo būti labai aukšta. Čia svarbiau jų informatyvumas. Kitą vertus, jei blogas pasiekia tam tikrą populiarumo lygį, gal ir norisi daugiau kokybės. Visgi, greičiausiai, ji tyčia nedidinama, kad skaitytojams išliktų įspūdis, jog blogą pildo ta pati paprasta mergina, viena iš jų tarpo. :)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras