BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Viešumo galia: susigrūmę vaikai tapo įžymiais

Šios dviejų Australijos berniūkščių grumtynės tapo žinomos visame pasaulyje.

Šios dviejų Australijos berniūkščių grumtynės tapo žinomos visame pasaulyje.

Du berniūkščiai susimušė Australijoje. Sakysite, na ir kas? Ogi tas, kad apie jų muštynes dabar kalba visame pasaulyje: Skandinavijoje, Turkijoje, Kanadoje, JAV, Pietų Amerikoje, Tailande, taip pat ir Lietuvoje.

Skriaudikas užkniso

Istorija prasidėjo nuo to, kad smulkus ir įžūlus dvylikametis Ričardas Geilas (Richard Gale) nusprendė papriekabiauti prie stambaus ir nerangaus Keisio Haineso (Casey Heynesas).

Ričardas Keisiui smogė kumščiu į veidą. Pastarasis, neapsikentęs patyčių, čiupo smurtautoją, iškėlė jį į orą ir, it koks sumo imtynininkas, sviedė šį į žemę.

Visas šis incidentas kitų moksleivių buvo nufilmuotas mobiliuoju telefonu ir patalpintas į “You Tube” interneto svetainę (http://www.youtube.com/watch?v=isfn4OxCPQs&feature=player_embedded).

Vos 42 sekundžių trukmės reportažas apskriejo visą pasaulį. Iki dabar jį peržiūrėjo kone milijonas “You Tube” lankytojų.

Skriaudikas Ričardas Geilis (kairėje) ir nuo jo apsigynęs Keisis Hainesas nesitikėjo išgarsėti.

Skriaudikas Ričardas Geilis (kairėje) ir nuo jo apsigynęs Keisis Hainesas nesitikėjo išgarsėti.

Apsigynęs surado gerbėjų

Žmones sujaudino berniukas, nusprendęs nebekęsti patyčių ir apsiginti nuo priekabiautojo.

Taigi, socialiniame tinklalapyje “Facebook” buvo sukurta speciali grupė  “Casey Heynes” (http://www.facebook.com/#!/pages/Casey-Heynes/196106643745318?sk=wall), prie kurios prisijungė per 220 tūkstančių Keisį  palaikančių žmonių.

Kone visi jie vadina K.Hainesą savo herojumi ir išreiškia pagarbą už tai, kad berniukas apsigynė nuo skriaudiko.

Labai tikėtina, kad ši šlovė - laikina. Berniukas bus pamirštas taip pat greitai, kaip ir išgarsėjo, nes jo vietą užims kita “You Tube” žvaigždutė.

Visgi, K.Hainesui ši istorija buvo naudingesnė tik todėl, kad dabar visi pamatė, jog paauglys sugeba apsiginti nuo skriaudikų (kiti tai matę paaugliai greičiausiai jo nebedrįs erzinti). Greičiausiai tūkstančiai palaikytojų jam įkvėpė ir daugiau pasitikėjimo savimi, kurio galbūt anksčiau trūko.

Atskleidžia paslaptis

Ir vis tik ne apie incidentą norėčiau pakalbėti. Mane labiausiai domina viešumo fenomenas.

Jau straipsnyje “Norite išgarsėti? Nebijokite apsijuokti!” (http://giba.blogas.lt/norite-isgarseti-nebijokite-apsijuokti-219.html) rašiau, kad socialinių tinklalapių ir tokių puslapių, kaip “You Tube”, dėka galima tapti įžymiu net be ypatingo talento.

Šis atvejis tik pagrindžia mano anksčiau išsakytą mintį, kad viešumo galia - milžiniška.

Nebūtų kiti paaugliai nufilmavę ir į internetą patalpinę berniukų muštynių, nelabai kas apie jas ir sužinotų, nebent saujelė istorijos liudininkų ir jų draugų.

Dabar gi apie šį nutikimą žino ir jį aptarinėja žmonės iš viso pasaulio.

Jei ne viešumas, nebūtumėm sužinoję apie marijampoliečių mergaičių elgesį kapinėse.

Jei ne viešumas, nebūtumėm sužinoję apie marijampoliečių mergaičių elgesį kapinėse.

Paaugliams patinka dėmesys. Jie mėgsta įamžinti tai, ką daro (netgi jeigu elgiasi blogai) ir nufilmuotą medžiagą viešinti.

Kaip gi kitaip būtumėme sužinoję, kad Kauno mokykloje per pamoką moksleivė masturbavo bendraklasį, kad paauglės mergaitės šlapinosi Marijampolės kapinėse ant kapų ir vartė kryžius (http://www.dienosnaujienos.lt/8132-siurpios-paaugliu-linksmybes-kapinese-jos-varte-kryzius-slapinosi-ir-visa-tai-filmavo-nuotraukos/visa-naujiena)?

Paauglių polinkis filmuoti savo nuotykius atskleidžia ir daugiau jų daromų blogybių: kaip jie tyčiojasi iš savo bendraamžių, mokytojų ar garbingo amžiaus praeivių.

Jeigu ne viešumas, mes apie visa tai nė nenutuoktumėme. O dabar už tai nenaudėlius gali pasmerkti visuomenė, taip pat juos, arba jų globėjus, nubausti policija.

Tiesa, viešumas turi ir neigiamą pusę.

Sklindant panašiems vaizdeliams internete paaugliai gali pasisemti daugiau idėjų, kaip nusikalsti. Greičiausiai jiems, prisižiūrėjus tokių vaizdų, net kils noras pranokti ką nors blogo padariusius bendraamžius dar žiauresniais pokštais.

Tačiau tikiu, kad Keisio, apsigynusio nuo užpuoliko, atvejis gali ir įkvėpti nedrąsius paauglius nesiliesi būti skriaudžiamiems.

Patiko (2)

Rodyk draugams

Komentarai (4)

Marius2011-03-30 14:54

viešumas ir filmavimas padeda didesniam žmonių būriui pamatyti, tai kas ir taip įvyksta. Nebent, nutariama ką nors nufilmuoti ir tada atliekamas veiksmas. Nemanau, kad jei nesi linkęs nusikalsti ir pamatai filmuką, tampi įkvėptas ir tik tuomet nusikalsti.

giba2011-03-30 15:23

Gal ir nesugalvosi nusikalsti, pamatęs filmuką, jei tokio polinkio neturi, tačiau jeigu polinkis yra, tai iš interneto dar gali ir idėjų žiaurumui pasisemti.

Marius2011-03-30 15:31

jei jau linkęs nusikalsti, pastumėti gali daug kas. Kai kam betkoks dėmesys gerai. Jeigu galvoji apie karjierą internete neišsišoksi, nes darbdaviai mėgsta pagooglinti. Esu skaitęs, kad taip lengva susigadinti karjierą.

giba2011-03-30 15:38

Nemanau, kad paaugliai galvoja apie savo būsimą karjerą. Jiems šiaip patinka panašiai linksmintis.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras