BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Užsikonservavęs ilgaamžis

Šiandien japonas Jirouemonas Kimura švenčia 114 metų gimtadienio sukaktį. Jis pripažintas seniausiu pasaulio žmogumi.

Ilgaamžių turime ir Lietuvoje. Prisimenu, kaip prieš kelerius metus drauge su Klaipėdos savivaldybės atstovais važiavome pasveikinti Antipo Lipovo.

Šis 106 metų sulaukęs senolis tuo metu buvo seniausias uostamiesčio, o gal ir Lietuvos, vyras.

Klaipėdiečiai turėjo (tikiuosi, ir tebeturi) gražią tradiciją - kasmet pasveikinti savo garbingiausio amžiaus sulaukusius senolius.

Žmonių, kurie buvo paskelbti seniausiais uostamiestyje, mačiau ne vieną. Bet minėtasis A.Lipovas turbūt paliko didžiausią įspūdį.

Šis žavus sentikis visiškai nepriminė per šimtą metų perkopusio senolio. Iš pažiūros jam galėjai duoti apie 80 metų. Negi tuomet 58-erių amžiaus sulaukęs jo sūnus atrodė prasčiau už savo per 100 metų perkopusį tėvą.

Atsimenu, kaip bakstonojomės su kolegomis vienas kitam alkūnėmis, spėliodami, ar gali būti, kad tam tikru šis žmogus tiesiog liovėsi senti ir “užsikonservavo”.  Juolab, kad ir ilgaamžio protas buvo neįtikėtinai šviesus. Dar neteko sutikti šimtamečio, kuris taip su smulkmenomis sugebėtų prisiminti praeitį.

A.Lipovas mokėjo bendrauti kaip tikras džentelmenas. Buvo be galo įdomus ir mandagus pašnekovas. Jis, skirtingai nei kiti senoliai, nesakė, kad ir taurelę išlenkdavo, ir parūkydavo.

Paklaustas, kur slypi jo ilgo gyvenimo paslaptis, senolis kaip tik teigė, kad svarbiausia gyventi pagal Dievo įstatymus: nerūkyti, negerti net alaus ar vyno.

O mes spėliojome, kad gal ir kone dvidešimčia metų jaunesnė jo žmona, Anapilin, beje, išėjusi keleriais metais anksčiau už A.Lipovą, irgi padėjo sulaukti vyrui gilios senatvės.

Patiko (1)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Marius2011-04-20 11:13

tie seni žmonės, kur praėje karus ir pan. sudėtingas salygas kažkaip užsikonservuoja. Labai svarbu pozityvus požiūris manau

giba2011-04-20 11:15

Na taip… Kuo šviesesnis, geresnis, išmintingesnis žmogus, tuo labiau tai atsispindi jo veide senatvėje.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras