BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Į sporto klubus suplūdo sezoniniai sportuotojai

Sezoniniai sportuotojai - taip aš vadinu žmones, sportuojančius ne visus metus, bet tik tam tikru laiku, dažniausiai - balandį ir gegužę arba prieš Kalėdas. Didžioji dalis tokių sportininkų - moterys.

Sudėtingesnės aerobikos treniruotės sproto klubo naujokams - ne prie širdies.

Sudėtingesnės aerobikos treniruotės sproto klubo naujokams ne prie širdies.

Jaučiasi svetimi

Sezoniniai sportuotojai sporto klubuose išsiskiria savo elgesiu. Paprastai jie čia jaučiasi svetimi ir neįsivaizduoja, kur dėtis.

Iš pradžių jie šiek tiek tingiai pamina kardiotreniruoklį dviratį. Vėliau kelissyk apeina ratu kitus treniruoklius, prie kiekvieno stabtelėdami ir skaitinėdami instrukcijas.

Taip pat tokie asmenys nerimastingai žvalgosi į kitus sportuojančius, bandydami suprasti, kaip teisingai elgtis.

Jie džiaugiasi atradę treniruoklius, kurių naudojimą lengva perprasti. Tuomet jų veidus nušviečia palaima.

Dažniausiai naujokai (ypač naujokės) renkasi treniruoklius, skirtus vidinei šlaunų daliai treniruoti dėl pakankamai nesudėtingo jų naudojimo. Taip pat tarp naujokų populiarūs ir kilimėliai, ant kurių paprastai daromi pilvo preso ir tempimo pratimai.

Nesugalvoję, kaip dar pasportuoti, tokie sportininkai stengiasi prisiminti tai, ką darė mokykloje, per fizinio lavinimo pamokas, arba matė žurnalų puslapiuose, prie patarimų, kaip mankštinantis sulieknėti.

Bijo išsiduoti

Jeigu naujokai bando mėgdžioti sporto klubo senbuvius, dažniausiai jie tai daro neteisingai - nelaikydami tiesiai nugaros, netiksliai paimdami svarmenis ir panašiai.

Keista, bet nauji sporto klubų lankytojai dažniausiai vengia kreiptis į salėje budinčius trenerius ir paprašyti paaiškinti, kaip atlikti vieną ar kitą pratimą, ar kaip naudoti treniruoklius. Gal jie bijo išsiduoti, kad yra “žali”?

Aerobikos treniruotėse sezoniniai sportuotojai dažniausiai išsiskiria nerangumu. Jiems sunku suvokti, kaip atliekamas vienas ar kitas judesys. Todėl tokie žmonės labiausiai mėgsta kuo primityvesnes treniruotes, arba tas, kur judama lėtai, pavyzdžiui, pilates.

Prie treniruoklių - pulku

Dar vienas naujokų tipas - grupiniai sportininkai.

Dažniausiai tai būna grupelė studenčių ar moksleivių, kurių nė viena anksčiau nesportavo.

Jos mėgsta pulku prilėkti prie kurio nors treniruoklio ir užimti jį pusvalandžiui, nes visoms paeiliui reikia išsiaiškinti, kaip jis veikia, ar efektas - toks pat, kaip minėjo prieš tai sportavusi draugė. Taip pat joms svarbu vis dar sėdint ant treniruoklio, aptarti patirtus įspūdžius su kitomis.

Paprastai į tokias grupeles mergaičių kreivai šnairuoja sporto klubo senbuviai, kurie per jas ilgam netenka galimybės prieiti prie vieno ar kito treniruoklio.

Iliuzijos subliūkšta

Žmonės, sporuojantys tik tam tikru sezonu, yra kupini iliuzijų, pavyzdžiui, kad pasilankius mėnesį sporto klube, riebalai išnyks akimirksniu ir viršsvoris liks tik prisiminimuose.

Būtent todėl į sporto klubus jie žygiuoja likus mėnesiui-dviems iki vasaros, arba iki didžiųjų metų švenčių.

Kadangi riebalai per tiek laiko nelabai ištirpsta (dažniausiai sezoniniams sportininkams neateina į galvą sportą derinti su sveika mityba), arba lieknėjama ne taip sparčiai, kaip norėtųsi, naujokai nusprendžia, kad sportas - beprasmė veikla ir jau po mėnesio kito apleidžia sales.

Tik vieną kitą tokį naujoką rimčiau užkabina sportas ir jie ilgam įsitraukia į nuolatinių sportuotojų gretas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Marius2011-04-14 12:27

dar būna juokinga kai sprotuoti ateina visa šeima, ir vienas mina dviratį, o kiti patarinėja, nebūtinai naudingai. O būrys draugių ar draugų, atėjusių su tikslu pasigirti kitiems, kad buvo sporto salėje tikrai atrodo juokingai ir dar treniruoklius užkala, kad juos griausmas

giba2011-04-14 12:29

Na taip, sporto klube dažnai galima prisižiūrėti įdomybių. :D

Rašyti komentarą

Tavo komentaras