BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gyvūnai - žiniasklaidos žvaigždės

Temos apie gyvūnus - vienos iš skaitomiausių. Kai dirbau, žurnaliste su kolegomis juokaudavome: “Nori, kad straipsnis būtų skaitomiausias - parašyk ką nors apie gyvūnus”. Bent jau sprendžiant pagal komentarų skaičių, ši teorija pasiteisindavo beveik visada. Kad tokios temos - populiariausios įrodo ir tai, kaip dažnai jomis dalinamasi socialiniuose tinklalapiuose, ypač “Facebooke” (”Twitteris” tarp lietuvių vis dar mažiau populiarus).

Skaitytojų stovyklos - dvi

Vos tik žurnalistai parašo žinutę apie žmogų sukandžiojusį šunį, jos komentarų kiekis pasiekia rekordines aukštumas.

Dažniausiai komentatoriai pasidalina į amsių mylėtojus ir nekentėjus. Pastarieji šunų augintojus vadina kvailiais, nesugebančiais prižiūrėti savo gyvūnų ir dažniausiai nepamiršta pažerti priekaištų keturkojų veislei. Turbūt netgi žmogui įkandęs pudelis būtų išvadintas pavojingos veislės atstovu.

Šuninkai gi visada gina savo keturkojus draugus, dėl jų agresijos kaltina žmones ir beveik visada bent vienas iš jų komentaruose žurnalistams užduoda klausimą: “Kodėl visada rašote apie žmones užpuolusius šunis, bet niekada neparašote apie juos puolančias kates?”

Dar vienas būdas pritraukti skaitytojus - paršyti apie tai, kaip šunys visur palikinėja savo ekskrementus, o šeimininkai jų nesurenka. Didelis komentarų skaičius irgi užtikrintas.

Gerbėjai net “Facebooke”

Labai populiarūs straipsniai ir apie geruosius keturkojus, įvykdžiusius kokį nors žygdarbį (pavyzdžiui, ką nors išgelbėjusius, arba tuos, kurie patys įveikė didžiulius atstumus).

Žymiausias Lietuvos šuo - Alšis (www.pakruojo-dvaras.lt)

Žymiausias Lietuvos šuo - Alšis (pakruojo-dvaras.lt nuotr.)

Prisiminkime šunį Alšį, drauge su žygio „2000 kilometrų istorijos” dalyviais nukeliavusį iki pat Juodosios jūros.

Šunelis, bėgęs greta raitelių ir juos saugojęs, tapo tikra žvaigžde. Jis turi netgi savo facebook’o gerbėjų puslapį, jam savo krėslą užleidžia pats Lietuvos premjeras Andrius Kubilius ir, turbūt, dėl jo pastaruoju metu į Pakruojo dvarą važiuoja daugiausiai turistų.

Šiuo metu žvaigždėmis tapo du Japonijos šunys, kurių vienas nepaliko savo per cunamį sužeistojo draugo (http://www.youtube.com/watch?v=uct9Kzjw9XY).

Anot, CNN, reportažas apie juos tapo bene dažniausiai talpinamu socialiniuose tinklalapiuose.

Beje, nors buvo paskelbta, kad pastarieji keturkojai buvo išgelbėti ir dabar yra saugūs, anot organizacijos globalanimal.com, dabar tuo abejojama. Esą ponas Kenn Sakurai, tariamai išgelbėjęs šunelius, iki šiol nepaskelbė nė vienos tai įrodančios nuotraukos, nors žmonės iš viso pasaulio šių gyvūnų priežiūrai ir gydymui suaukojo nemažas sumas pinigų.

Lieka viltis, kad šuneliai, tapę pastarųjų metų žiniasklaidos herojais, išties yra išgelbėti.

Įžymūs ne tik naminukai

Žmonių numylėtiniais tampa ne tik naminiai, bet ir laukiniai gyvūnėliai.

Tikra žvaigžde tapo ir meškutis Knutas, kurio jau nebėra.

Žvaigžde tapo ir meškutis Knutas, kurio jau nebėra (www.guardian.co.uk nuotr.).

Pavyzdžiui, baltasis lokys Knutas. Jis tapo tikra žvaigžde, kai meškiuko atsisakė jo mama, bet gerasis zoologijos sodo darbuotojas nusprendė mažylio nemigdyti, bet užauginti.

Nuotraukos su žaismingu meškučiu apskriejo visą pasaulį, lokiukas tapo Berlyno zoologijos sodo, kuriame jis gimė ir gyveno, simboliu (kai prieš pora metų lankiausi Berlyne, zoosodo suvenyrų parduotuvėlė buvo kimšte prikimšta mažų pliušinių Knutą simbolizuojančių meškiukų).

Deja, mamos atstumtojo lokiuko gyvenimas nebuvo ilgas. Šiandien pranešta, kad jis rastas negyvas (http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-12796359).

Žmonių numylėtiniais tampa ne tik gražuoliai meškučiai, bet ir keistesni gyvūnai. Vienas tokių - orakulu tapęs aštunkojis Paulis, atspėdavęs pasaulio furbolo čempionato rezultatus.

Taip pat visų numylėtine tapo juokinga žvairuojanti opusumė Heidi iš Leipcigo zoologijos sodo. Pastaroji irgi gali pasigirti turinti nemažai gerbėjų Facebooke.

Sujaudino nelaimė

Kad žmones jaudina keturkojai ir su jomis susijusios istorijos įrodo ir tai, kaip jautriai buvo sureaguota į Klaipėdos gyvūnų prieglaudoje “5 pėdutės” kilusį gaisrą, kuriame sudegė kelios dešimtys čia gyvenusių šuniukų ir katinėlių.

Žmonės godžiai sekė naujienas, internete apie šį įvykį pasirodžiusias žinias lydėjo gausybė komentarų.

Ne tik klaipėdiečius, bet ir kitus Lietuvos gyventojus taip sukrėtė ši žinia, kad visi suskubo aukoti pinigus prieglaudos atstatymui.

Ir kągi, puiki žinia. Praėjus vos keliems mėnesiams po nelaimės už saukotus pinigus prieglauda buvo atstatyta (http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/gyvunu-prieglauda-5-pedutes-pakilo-is-pelenu-339280).

Šie keli pavyzdžiai įrodo, kad žmonės gyvūnams neabejingi - vieni juos be galo myli, kiti - nuoširdžiai nekenčia. Galbūt todėl temos apie keturkojus visada būna tarp skaitomiausių ir labiausiai komentuojamų.

Patiko (2)

Rodyk draugams

Komentarai (4)

Marius2011-03-20 15:37

Nu taip, žmonės myli gyvnėlius

giba2011-03-21 11:54

Myli arba nekencia…

Marius2011-03-21 13:44

Nekęsti galima, kai nutirpsta sniegas ir reikia saugotis ekskrementų :)

giba2011-03-21 14:46

Na, man atrodo, kai kurie žmonės tiesiog nekenčia. Be jokios priežasties. :)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras