BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie tekstų vagis, „Hostexo“ bajerius ir atsiribojimą

Duomenų vagys. Pixabay.com nuotr.

Duomenų vagys. Pixabay.com nuotr.

Kažkaip keista vėl rašyti čia. Nemaniau, kad į šią platformą dar sugrįšiu, kai buvo sukurtas puslapis giedresblogas.lt. Bet gyvenimas kartais priverčia. :)

O šis tekstas apie tai, kad giedresblogas.lt man nebepriklauso, bet atiteko jis į vagių rankas.

Išsiskyrimas su anuo puslapiu buvo gana netikėtas. Na, ok, vis pagalvodavau, kad gal jo nebereikia, nes va per užimtumą neturiu laiko jopildyti. Bet vis gaila būdavo atsisakyti to, ką kelis pastaruosius metus kūriau, kol vieną dieną hostex.lt, kurio serveryje puslapis buvo talpinamas, iškrėtė nemalonią staigmeną - ėmė taip iš niekur nieko ir užblokavo mano blogą. Man parašė laišką, kad, maždaug, laba diena, užblokavom jūsų puslapį dėl į jį nukreipiamo didelio spaminio komentarų kiekio.

OK. Bet ar nėra normali praktika klientus įspėti kažką padaryti (pvz., pravalyti spaminius komentarus ar pan.), prieš blokuojant puslapį? “Hostexo” darbuotojams panašu, kad atrodo kitaip. Paprašius atblokuoti puslapį, gavau štai tokį “Hostexo” pagalbos tarnybos (atkreiptinas dėmesys į skyriaus pavadinimą) atsakymą (kalba netaisyta):

Sveiki,

Šiuo atveju už svetainės turinį mes neesame atsakingi. Mes Jums suteikiame tik talpinimo paslaugas. Už visą turinį laikoma serveryje, pagal sutarti esate atsakingi patys. Atlikus patikrinimus ir radus žalingų failų Jūsų puslapyje, jis yra blokuojamas. Tai atliekama saugant serverį, bei kitas serveryje esančias svetaines. Jeigu Jums nepavyksta sutvarkyti puslapio savo jėgomis, rekomenduotume kreiptis į specialistus, kurie tvarko internetinius puslapius. Jie galės Jums padėti susitvarkyti puslapį, bei apsaugoti jį nuo virusų ateityje.

Taip pat pridedame sutartį, kurioje nurodoma, kad Jus esate patys atsakingi už savo svetainės turinį.

https://www.hostex.lt/paslaugu_aptarnavimo_salygos

5. Web kodas ir taikomosios programos
Klientas privalo užtikrinti savalaikį programinio kodo atnaujinimą ir apsaugojimą nuo kenkėjiškų įsibrovimų.

Nu, tipo, mums px vienodai ir mes čia ne prie ko.

Aš, aišku, galėčiau daug rašyti apie profesionalumą ir rūpinimąsi savo lojaliais klientais (jų kliente buvau nuo 2012 metų), bet palieku išvadas pasidaryti jums. Bet kokiu atveju, jeigu kas klaustų, ar verta imti “Hostex” paslaugas, tai tikrai NE!

Tai va, kai po mėnesio-kito tas pats “Hostexas”, neatblokavęs mano puslapio, pradėjo siųsti priminimus pratęsti domeno ir puslapio talpinimo paslaugų prenumeratą. Turbūt nenuostabu, kad nusprendžiau to nebedaryti.

Ką gi, domenas liko laisvas ir atiteko kažkam kitam (kas visiškai natūralu). O bet tačiau visai atsitiktinai iš aplinkinių sužinojusi, kad “ei, o tavo blogas vėl veikia?” atsidariau jį ir radau ne tik, veikiantį puslapį su tuo pačiu pavadinimu ir headeriu, bet ir visus mano rašytus straipsnius su asmeninėmis mano nuotraukomis jame greta niekinių Google’o reklamų ir idotiško įrašo apie paskolas ir greituosius kreditus (vienintelio, kurį rašiau ne aš).

Tai va, šiuo įrašu visapusiškai atsiriboju nuo domeno giedresblogas.lt. Nebeturiu su tuo nieko bendro ir pasistengsiu rasti būdą kaip pasiekti, kad vogtas turinys, kurį aš sukūriau, iš minėto puslapio būtų kartą ir visiems laikams pašalintas. Tikiuosi, kad puslapį talpinanti įmonė padės tai išspręsti (bent kol kas su jais susirašius įspūdis liko geresnis, nei pabendravus su “Hostexo” darbuotojais).

O tiems, kurie rašo ar rašė tinklaraščius ar kokius kitus puslapius, patariu pasidomėti, ar kartais kokie nors vagiūkščiai nenusisavino jūsų kurto turinio, nes jų logika tokia: kam mokėti 5 eurus vaikui, rašančiam nekokybiškus seo straipsniukus, kurių google’as nevertina, jei galima nuvogti originalų turinį su visu domenu.

Patiko (1)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras